چهارشنبه, 31 شهریور 1400
Qiet

 

 

 

گروه مکانیک

معرفی گروه مهندسی مکانیک

رشته مهندسي مكانيك را شايد بتوان از نقطه‌ نظر تنوع موضوعات تحت پوشش، جامع‌ترين رشته مهندسي به شمار آورد. رشته مهندسي مكانيك دربرگيرنده ی تمامي علوم و فنوني است كه با توليد، تبديل و استفاده از انرژي، ايجاد و تبديل حركت و انجام كار، توليد و ساخت قطعات و ماشين‌آلات و به كارگيري مواد مختلف در ساخت آن‌ها و همچنين طراحي و كنترل سيستم‌هاي مكانيكي، حرارتي و سيالاتي مرتبط مي‌باشد. گروه مهندسي مکانيک دانشگاه مهندسی فناوریهای نوین قوچان در سال1388 تشكيل شد و در مهرماه همين سال اولين دوره دانشجويان كارشناسي مهندسي مكانيك " گرايش جامدات " در دانشكده فني و مهندسي پذيرش شدند. هم اكنون گروه مهندسي مكانيك در رشته كارشناسي مهندسي مكانيك دانشجو مي پذيرد. 

گروه مهندسي مكانيك دانشکده فنی مهندسی دانشگاه قوچان در حال حاضر از فعاليت 10 عضو هيأت علمي بهره مي‌برد. از اين تعداد 6 نفر با گرایش طراحی کاربردی و 4 نفر با گرایش حرارت و سیالات مشغول به فعاليت علمي هستند. تعداد دانشجويان مقطع كارشناسي گروه مهندسي مكانيك در حال حاضر 290 نفر مي‌باشد. 

همچنین گروه مهندسی مکانیک در مهرماه 94 در مقطع کارشناسی ارشد گرایش طراحی کاربردی تعداد13 دانشجو در دوره روزانه پذیرفته است.

خبرنامه :

با پیوستن به خبرنامه اطمینان حاصل نمایید که خبر های جدید دانشگاه را از دست نمی دهید.

راه های تماس با ما :

     آدرس : خراسان رضوی - قوچان - کیلومتر ۵ جاده قوچان مشهد     کد پستی : 67335-94771

          تلفن : شماره داخلی+ 05147017    فکس :  47343001-051     ایمیل : info{at}qiet.ac.ir